Jak vybrat správná kolečka ?

Jak vybrat správná kolečka ?

 

Spoustu rodičů si určitě tuto otázku položilo. Připravili jsme si pro Vás rozdělení koleček u kočárku.

Kolečka se dělí na 4 typy a těmi jsou: plastové, pěnové, nafukovací, gelové (bezúdržbové).

1.Plastové

Používají se zejména u menších typů. Tyto kolečka jsou extrémně náchylná na jakékoliv opotřebení jízdou, protože čím větší zátěž bude na tomto kolečku, tím větší tlak se na kolečku vytvoří. Tyto kolečka můžeme doporučit například na zahradu / travnaté povrchy, ale počítejte s tím, že budou velmi klouzat na mokrých, nebo vlhkých površích.

plastový

2.Pěnové

Tento typ koleček naleznete na velké většině golfových kočárků, ale naleznete je i na některých designových kusech známých výrobců. Tyto kolečka jsou díky pěně vhodná do městských prostředí, kde jsou velmi dobře upravovány terény. Zejména v obchodních, nebo nákupních domech je velmi oceníte. Nedělají žádný hluk avšak jejich životnost není nijak veliká. Naopak se nedoporučují pro pohyb, kde je zejména pískový, nebo štěrkovitý povrch, poněvadž každý kamínek se do pěnového kolečka "zaryje" a následně tam buďto uvízne, nebo popřípadě odpadne a zanechá po sobě menší dírku, což při opakovaném procesu může způsobit velmi rozsáhlou deformaci kola a tudíž nepohodlnou a nestabilní jízdu.

pěnovky

3.Nafukovací

Tento nejvíce rozšířený typ naleznete na valné většině všech sportovních, nebo kombinačních kočárcích. Princip nafukovacích koleček spočívá v duši, kterou je potřeba udržovat nafouknutou na správný tlak a zároveň se musí hlídat přehuštění. Zejména v častých přesunech teplo - chlad, kdy dochází k velkému smršťování a roztahování materiálu, Vám mohou tyto kolečka způsobit nečekané komplikace. Doporučují se do všech terénů díky vůli odpružení a jízda ve velkých terénech bude příjemnější než u kteréhokoliv kolečka. Alespoň tedy do doby, kdy můžete píchnout.

nafukovačka

4.Gelové (bezúdržbové)

Momentálně asi nejlepší kolečka, která lze sehnat na trhu. Funkčnost těchto koleček spočívá v plášti, který je stejný jako u nafukovacího kola, avšak místo duše je zde kolo vylito gelem / pevnějším materiálem. Díky tomuto principu se tyto kola hodí do všech terénů a navíc je nelze píchnout. Jediný nepatrný rozdíl je v pružení kola. Kolo při nárazu na nějakou nerovnost nepruží tak jako nafukovací kolečka, ale prostě přes překážku přejede, což způsobí větší otřes. Dnešní kočárky však mají více než dostatečné odpružení a proto se tyto kolečka vřele doporučují.

gelovky