Pomocník zvaný chůvička

Pomocník zvaný chůvička

Jste jako na trní, když uložíte dítě do postýlky a jdete něco dělat? Máte strach, že ho neuslyšíte ve vedlejší místnosti? Řešením je chůvička, díky které vždy uslyšíte, co se v pokoji u miminka děje. Nebo také vidíte.

Na trhu je dnes řada různých druhů zařízení, od jednoduchých audio systému, přes video chůvičky po kombinaci s monitorovacím zařízením. To monitoruje dech dítěte a upozorní vás, když něco není v pořádku.

Klid maminek, bezpečí miminek

Jestliže má dítě svůj pokoj ve vzdálenější části bytu či domu, je chůvička způsobem, jak se nebát, že ho neuslyšíte plakat. Můžete pracovat na zahradě, vařit v kuchyni nebo se dívat na televizi a chůvička vás vždy upozorní na každý zvuk v dětském pokoji, většina z nich i na šepot.

Některé chůvičky fungují jen jako vysílačky a a přenáší zvuk směrem k vám, v současné době už jsou běžným standardem přístroje dvousměrné. Většina z nich má také další funkce, například sledování teploty a vlhkosti v místnosti, kde miminko spí, noční světlo, nebo například mp3 s ukolébavkami.

Kterou chůvičku vybrat

Chůvičky kombinované s monitorem dechu jsou jistě to nejlepší, co můžete svým miminkům poskytnout. Budete vždycky vědět, že je vaše děťátko v pořádku a vyhnete se riziku syndromu náhlého úmrtí novorozence. Nevýhodou kombinací je ale fakt, že zatímco monitor dechu potřebujete jen prvních pár měsíců, chůvičku využijete i několik let. Proto je asi vhodnější řešení koupit každé zařízení zvlášť.

Určitý komfort představují video chůvičky, u nichž máte nejen přehled o tom, jestli vaše dítě náhodou nepláče, ale o tom, co právě skutečně dělá. Vidíte, jestli spí, nebo jestli už je vzhůru a v klidu si hraje. Stále máte o svém miminku přehled, aniž byste otevírali dveře pokoje a nakukovali dovnitř.

Samozřejmě jsou chůvičky s větším počtem funkcí trochu dražší. Jestliže je pro vás cena důležitá, vždy je nakonec lepší koupit aspoň levnější audio chůvičku, než žádnou. Klid, který vám toto zařízení přinese, je k nezaplacení.